Laiks pasmaidīt!
Iepazīsties ar mūsu pakalpojumiem
Profesionāla mutes dobuma higiēna
Procedūras laikā notiek zobu mīksto un cieto nogulu (zobu aplikuma, virssmaganu un zemsmaganu zobakmens) noņemšana, zobu pulēšana, diegošana un fluoru saturošu preparātu aplikācijas.
Zobu, smaganu un kaulu kabatu diagnostika un ārstēšana, kā arī ieteikumi nepieciešamajai pareizai zobu un mutes dobuma kopšanai.
Veicot higiēnu tiek izmantas visjaunākās tehnoloģijas un līdzekļus dažādu mutes dobuma un audu saslimšanu profilaksei.
Pēc zobakmens noņemšanas ar skeileri un rokas instrumentiem papildus var izmantot sodas strūklas metodi. Tā ir ieteicama pacientiem ar izteiktu zobu pigmentāciju (krāsu maiņu).
Sodas strūkla ātri un efektīvi notīra zobu virsmas no aplikuma un virspusējā pigmenta, tā iesniedzas dziļāk spraugās nekā parastā pulējamā pasta.
Profesionāla mutes dobuma higiēna ir veicama divreiz gadā.
Vispārējā zobārstniecība
Zobu profilaktiska pārbaude pie zobārsta ietver zobu un smaganu vizuālo apskati, kā arī rentgena izmeklējumus.
Zobārstniecības ārsti iesaka to veikt vismaz reizi gadā. Šī procedūra ļaus pacientam būt regulāri informētam par savu zobu veselību un nepieciešamības gadījumā likvidēt zobu problēmas vēl to sākumposmā, bet zobārstam – regulāri sekot līdzi pacienta zobu veselībai, un precīzāk sastādīt ārstēšanas plānu, ja tāds nepieciešams.
Zobārstniecība bērniem
Saulkrastu zobārstniecība sniedz valsts garantēto ārstniecību bērniem – zobārstniecībā bērniem līdz 18 gadu vecuma pilnā apjomā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta zobu ārstēšana un higiēna.
Vecāki vienmēr centīsies pasargāt bērnu no zobu problēmām, nodrošinot bērnam kvaliatīvu uzturu un pilnvērtīgu aprūpi, tomēr profilaktiskie pasākumi nedod pilnīgu garantiju, ka bērns ne reizi nepasūdzēsies par zobu sāpēm. Un tad būs nepieciešams zobārsta apmeklējums. Ārstēšanas metodes lielā mērā ir atkarīgas no tā, cik daudz zobiņa bojājums ir ielaists – vizīti pie zobārsta labāk neatlikt. Ja problēma vēl ir agrīnā stadijā, to var labot ar metodēm, kas būs mazāk traumatiskas bērnam.
Pirmreizējā apmeklējumā bērnam līdz 18 gadu vecumam jāuzrāda ģimenes ārsta kartiņa, pase, ID karte vai dzimšanas apliecība. Ja to nevar uzrādīt, apkalpojam par maksu rindas kārtībā.

Zobu endodontiskā ārstēšana
Endodontiskā ārstēšana ir sarežģīta zobu sakņu kanālu sistēmas ārstēšana. Tāda veida ārstēšanas nepieciešamība rodas pie kariesa komplikāciju attīstības (pulpīts, periodontīts), zobu traumām, gatavošanās protezēšanai, kā arī pēc agrāk veiktas neveiksmīgas endodontiskās ārstēšanas.
Praktiskās endodontijas mērķis ir novērst un likvidēt jau esošos iekaisuma perēkļus periodontīta audos, kas ir viens no biežāk sastopamiem iemesliem zoba zaudēšanai.
Veiksmīgas endodontiskās ārstēšanas atslēga ir rūpīga apstrāde, dezinfekcija un hermētiska sakņu kanālu plombēšana savienojumā ar pareizu zoba kroņa restaurāciju. Nepieciešamo prasību ievērošana visos endodontiskās ārstēšanas etapos nodrošina tā augsto kvalitāti un pilnīgu zoba rehabilitāciju.
No sakņu kanāliem tiek izņemts to inficētais saturs un kanālam tiek piešķirta nepieciešamā forma. Sakņu kanālu dezinfekcija tiek veikta, izmantojot efektīvus antiseptiskus preparātus. Tas nodrošina piesārņojumu izskalošanu no grūti pieejamām kanālu daļām un uzlabo nosacījumus tālākai plombēšanai.
Sakņu kanālu plombēšana ir noslēdzošais endodontijas ārstēšanas etaps. Mūsdienās pastāv daudz un dažādas plombēšanas metodes un tehnikas, izmantojot gutaperča pildījumu tapas veidā vai uz nesējiem. Tas ļauj veikt trīsdimensiju kanālu aizpildīšanu un novērst atkārtotu inficēšanos.
Zobu ķirurģiskā ārstēšana
Zobu raušana jeb ekstrakcija ir zobu izņemšanas procedūra. Zobu ekstrakciju veic gadījumos, ja pacienta zobs ir ļoti stipri bojāts dažādu zobu patoloģiju vai zobu defektu dēļ, kā rezultātā zobu nav iespējams atjaunot ar zoba plombi vai zoba kroni. Atsevišķos gadījumos zoba ekstrakcija nepieciešama, veicot ortodontisko ārstēšanu vai zobu protezēšanu.
Lēmumu par nepieciešamību izņemt bojāto zobu vai iespēju to restaurēt, izmantojot protezēšanas metodes, pieņem zobārsts ar pacienta piekrišanu, pēc tam, kad ir veikts zobu rentgens un detalizēti izvērtēts bojātā zoba stāvoklis.
Kā norit zoba ekstrakcijas procedūra:
- Pacientam tiek ievadīta vietējā anestēzija, lai nodrošinātu nesāpīgu zoba ekstrakcijas procedūras norisi.
- Zobārsts atsedz pacienta smaganu, lai atvieglotu piekļuvi bojātajam zobam.
- Ar speciāliem zobārstniecības instrumentiem zobārsts izņem bojāto zobu.
- Brūce, kas radusies izrautā zoba vietā, tiek apstrādāta ar speciālām zālēm, lai veicinātu asins recekļa veidošanos un kaula atjaunošanos.
Pēc zobu ekstrakcijas pacientam ir rūpīgi jāievēro stomatologa sniegtie norādījumi un, ja nepieciešams, jālieto viņa izrakstītās zāles. Pāris dienas pēc zoba izraušanas var novērot nelielu pietūkumu un ir iespējamas nelielas sāpes zobā. Ja minētie simptomi nepāriet dažu dienu laikā vai tiek novērotas smagākas komplikācijas, atkārtoti jāvēršas pie zobārsta.
Rekomendācijas pēc zoba izraušanas:
- Tampons jātur mutē no 30 min līdz 1 stundai (ja tāds ir).
- Lietojiet aukstu kompresi, piespiestu operācijas rajonam no ārpuses. Pirmās 2 stundas ievērojiet šādu ciklu: 10 min turiet, 10 min atpūtieties. Turpmāko 12 stundu laikā atkārtojiet šo ciklu vairākas reizes. Tas mazinās tūsku un asins izplūduma rašanās iespēju.
- Ēst nedrīkst 2 – 4 stundas pēc zoba raušanas.
- Tuvākajās dienās nav vēlams lietot uzturā pārlieku karstu pārtiku.
- Lietojiet zāles, ko ārsts jums nozīmējis!
- Pirmajās dienās izvairieties no jebkādām fiziskām aktivitātēm, pirts un karstas vannas.
- Pirms un pēc operācijas nedrīkst smēķēt- nikotīns negatīvi ietekmē brūci.
- Pirmo dienu laikā pēc operācijas izvairieties no deguna šņaukšanas, sūkšanas ar salmiņu, spēcīgas skalošanas.
- Lai gan labai mutes dobuma higiēnai ir milzīga nozīme laba dzīšanas procesa norisē, operācijas rajonu tīriet maigi un uzmanīgi.
- Sākot ar otro dienu, mute ir jāskalo ar ārsta nozīmēto skalošanas līdzekli- parasti 2x dienā. Ja skalojamais līdzeklis nav speciāli norādīts, lietojiet sālsūdeni (to var arī 3x dienā). Skalojiet uzmanīgi!
- Neaiztieciet brūci ar pirkstiem vai kādiem citiem priekšmetiem.
- Ēdiet mīkstu barību un labāk uz otras puses. Izvairieties no ēdieniem, kas var iekļūt brūcē, piemēram, sēkliņas, popkorns, rieksti.
- Dzīšanas periodā izvairieties no alkohola, sevišķi no alus un vīna!
- Ja pirmās diennakts laikā brūce sāk asiņot, turiet piespiestu marles tamponu, kamēr asiņošana pāriet, neskalojiet – tas var atraut jau izveidojušos recekli.
- Šuves, ja tādas ir uzliktas, ir jānoņem 10-14 dienā.
Zobu terapeitiskā ārstēšana
Kompozīta pārklājumi jeb baltās plombes pārklājumi ir ātrs veids, kā tikt pie glīta smaida.
Jūsu situāciju novērtēs un to apspriedīs pats zobārsts.
Protezēšana
Zobu protezēšana ļauj kvalitatīvi restaurēt dažādu iemeslu dēļ zaudētus dabīgos zobus, atjaunojot to funkcionalitāti un estētiskās īpašības.